Wzrost zachorowań na COVID-19 w okresie jesiennym nie tylko zahamował stopniowe łagodzenie ograniczeń sanitarnych, ale wręcz spowodował narzucenie nowych lub powrót już wycofanych rozwiązań. Z tego względu pojawia się wiele wątpliwości oraz pytań restauratorów, w szczególności co do interpretacji niektórych ograniczeń – zwłaszcza, że w znacznej mierze ingerują one w branżę gastronomiczną. Należy zaznaczyć, że sytuacja prawna związana z obostrzeniami sanitarnymi jest bardzo dynamiczna i w zasadzie, co tydzień pojawiają się zmiany w tym zakresie.

Od kilku miesięcy szefowie kuchni Unilever Food Solutions Polska testują i wprowadzają na rynek linię roślinnych odpowiedników mięsa. Co można z nich przygotować podpowiada Marcin Szachowicz szef kuchni UFS.

W naszym kraju wzrasta zainteresowanie wołowiną i stekami. Już kilka lat temu, gdy eksplodowała moda na kraftowe burgery wiadomo było, że przy wzroście wiedzy na temat mięsa wołowego, kolejnym etapem będzie boom na steki. Już nie tylko polędwica, ale także antrykot i rostbef pojawiły się w menu restauracji.

Niby o alergenach powiedziano już wszystko. Wystarczy jednak wizyta w kilku restauracjach, by zauważyć, że wiedza teoretyczna nie zawsze idzie w parze z praktyką. Dlatego przypominamy, jak ugościć alergika – zgodnie z prawem, ale też z restauracyjnym savoir-vivre.

Trwa sezon na grzyby, które doskonale sprawdzają się przede wszystkim w tradycyjnej kuchni polskiej, choć nie tylko. Ich wygląd, aromat i smak nadają daniom cech świeżości. Zwłaszcza, gdy są wcześniej podsmażone na tłuszczu.

Cyfrowe połączenie z pojazdem, telediagnostyka, planowanie tras tak by ominąć korki w czasie rzeczywistym? To już możliwe i w dodatku proste, dzięki usługom łącznościowym, które zapewnia Mercedes PRO – dzięki nim można jeździć bezpieczniej, oszczędniej i przyjemniej.

Najpopularniejsze