Uwielbiana tradycja czy nowoczesne wypieki przełamujące kulinarne schematy? A może i jedno, i drugie? Jak połączyć ciągoty do liberalnej reinterpretacji klasycznych przepisów, by zachować ducha Bożego Narodzenia? Wreszcie jak przygotować zimowe słodkości, by kusiły przez cały sezon?

Pizza bez glutenu i bez sera – czy to możliwe? Okazuje się, że nie tylko możliwe, ale równie pyszne i proste w przygotowaniu, co tradycyjny placek. Dowiedz się, dlaczego należy wprowadzić opcje roślinne oraz bez alergenów, a także jak to zrobić!

Fine dining kojarzy nam się – i słusznie – z wykwintnymi daniami, przygotowanymi z najwyższej jakości składników. Ale to nie wszystko. To wręcz pewnego rodzaju przedstawienie, w którym gość restauracji bierze udział już od samego początku.

Zmiana menu na zielone to długi proces rozłożony na lata. Nie wystarczy pójść na szkolenie z kuchni wege i stworzyć nowe roślinne menu. Potem wrzucić kilka postów na FB i sprawa załatwiona. Jesteśmy wege! Potrzebna jest strategia, poznanie nowych potrzeb klientów. A może w ten sposób postawimy na nowych gości i wyedukujemy starych? Rewolucja niesie za sobą także koszty. Czasami jest to tylko wymiana sprzętu gastronomicznego, a czasami całkowita zmiana w myśleniu personelu na kuchni. Zwykle ten ostatni aspekt w Polsce bywa najtrudniejszy. O tym, jak wyglądała historia zielonej zmiany opowiadają doświadczeni gracze z branży HoReCa.

Amatorów sushi z roku na rok przybywa. Jednak wraz z napływem nowych smakoszy zmieniają się trendy, a nawet kształt sushi! Może być ze śledziem, z makrelą, a dla wegetarian czy wegan z serkiem lub tylko z warzywami, ale bywa nawet ze złotem!

Jesienią dominują sezonowe i regionalne owoce jak jabłka, gruszki, śliwki, które dobrze komponują się z cynamonem, kardamonem czy wanilią. W ostatnich latach panuje moda na łączenie regionalnych produktów z kawałkami czekolady o egzotycznych smakach typu: yuzu, kalamansi czy marakuja.

Wraz ze zbliżającym się końcem roku dealerzy organizują wyprzedaże samochodów, by przygotować place na dostawę nowych aut. Dla przedsiębiorców to doskonała okazja, by zaoszczędzić na zakupie pojazdu nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Najpopularniejsze