Sytuacja, w jakiej znalazła się obecnie polska i światowa gastronomia, jest najgorsza od kilkudziesięciu lat. Po wiosennym zamrożeniu branży HoReCa, spadek obrotu sięgnął 70% a jesienią, po chwilowym odbiciu w miesiącach letnich, pikuje on jeszcze intensywniej w dół. Jednak mimo tak trudnych okoliczności i braku odpowiedniego wsparcia od polskiego rządu, przedstawiciele biznesu restauracyjnego nie poddają się, a nawet pozwalają sobie na optymistyczne patrzenie w przyszłość. Wszystkie przykłady przeanalizowane podczas II Konferencji Kryzysowej dla Gastronomii Made For Restaurant 2020 pokazały, że można pokonać kryzys i wyjść z niego obronną ręką. Szczególnie wyraźnie widać to na przykładzie restauracji z Krakowa - Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019 - miasta partnerskiego konferencji.

Druga edycja Delivery Week potrwa do odwołania. W cenie 39 złotych 2-daniowe menu i mnóstwo prezentów od Przyjaciół Festiwalu. Nowością drugiej odsłony Delivery Week są restauracje uczestniczące w Fine Dining Week - za menu zapłacimy jedyne 59 zł. Poradnik Restauratora jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Po wiosennym sukcesie powraca druga edycja Delivery Week. Potrwa od 17 listopada do odwołania i odbędzie się w ponad 150 restauracjach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Rzeszowie, Szczecinie i na Śląsku. Poradnik Restauratora jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Pandemia koronawirusa to niezwykle trudny czas dla wszystkich, ale w szczególności dla personelu medycznego. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni czy diagności laboratoryjni są zaangażowani w codzienną walkę z epidemią. Green Caffè Nero postanowiło wspomóc pracowników służb medycznych w tym bardzo trudnym czasie, oferując im bezpłatną kawę lub herbatę.

16 listopada w formule online odbędzie się jesienna edycja Konferencji Kryzysowej Made For Restaurant. To praktyczne kompendium wiedzy i doświadczeń m.in. z dziedziny biznesu, komunikacji, zarządzania kryzysowego czy psychologii. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Międzynarodowe Targi Internorga odbędą 12-16 marca 2021 r. tylko online. Organizator Hamburg Messe und Congress GmbH stwierdził, iż nieprzewidywalny charakter przyszłych wydarzeń uniemożliwił profesjonalne i rzetelne zaplanowanie fizycznej wersji wydarzenia.

Najpopularniejsze