Od 10 października (sobota) cała Polska zostanie objęta żółtą strefą. Obowiązek noszenia maseczek będzie również w przestrzeni publicznej i komunikacji – poinformował dzisiaj na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Strefa czerwona zostaje. Lista powiatów będzie aktualizowana co tydzień.

W strefie czerwonej lokale gastronomiczne będą mogły być otwarte w określonych godzinach - od 6-22. Na terenie całego kraju w tego typu miejscach należy zachować bezpieczną odległość - na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 m2. Również w całym kraju w lokalach gastronomicznych i innych zamkniętych pomieszczeniach nie można udostępniać miejsc do tańczenia.

Od 17 października na imprezach okolicznościowych obowiązuje limit osób, które mogą brać udział w tego typu wydarzeniach. W strefie czerwonej - 50 osób, w pozostałych powiatach - 75 osób. 

W strefie czerwonej obowiązuje całkowity zakaz organizacji i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. W kinach natomiast może przebywać 25% publiczności. Jak to wygląda w pozostałej części kraju? W przestrzeni zamkniętej tego typu wydarzenie może odbyć się z udziałem 25% publiczności - taka sama zasada obowiązuje w kinach. W wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w plenerze może uczestniczyć maksymalnie 100 osób - jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2.

Nadal obowiązuje ograniczenie dotyczące liczby uczestników zgromadzeń - maksymalnie 150 osób. Uczestnicy muszą zakrywać usta i nos, a także zachować minimum 1,5 m odległości od innych osób. Dodatkowo, pomiędzy zgromadzeniami musi zostać zachowana odległość - minimum 100 m.

Oprac. red.

Najpopularniejsze